๐๐ฒ ๐น๐ฒ๐ธ๐ธ๐ฒ๐ฟ๐๐๐ฒ ๐ผ๐๐ฒ๐ฟ๐๐ถ๐ป๐ป๐ถ๐ป๐ด๐ฒ๐ป, ๐ฑ๐ฎ๐ ๐๐ถ๐ท๐ป ๐๐ฒ๐ฑ๐๐๐ฟ๐ถ๐ท๐ฑ๐ฒ๐ป ๐ฑ๐ถ๐ฒ ๐ท๐ฒ ๐๐ฒ๐ด๐ฒ๐ป ๐ฒ๐น๐ธ ๐บ๐ผ๐ด๐ฒ๐น๐ถ๐ท๐ธ๐ฒ ๐๐ฒ๐ฟ๐ต๐ผ๐๐ฑ๐ถ๐ป๐ด ๐ถ๐ป ๐๐ถ๐ป๐, ๐ผ๐ณ ๐ฑ๐ถ๐ฒ ๐ฑ๐๐ฒ๐น๐ ๐๐ฎ๐ฎ๐ฟ๐ถ๐ป ๐ท๐ฒ ๐ท๐ฒ๐๐ฒ๐น๐ณ ๐๐ฎ๐ป ๐๐ฒ๐๐ผ๐ฟ๐ฒ๐ป ๐๐ผ๐๐ฎ๐ฎ๐น ๐ธ๐ฎ๐ป๐๐น๐ผ๐ผ๐ ๐๐ฎ๐ฎ๐ป๐. ๐๐ฎ๐ ๐น๐ฎ๐ฎ๐๐๐๐ฒ ๐ฝ๐ฎ๐๐ ๐ผ๐ฝ ๐๐ผ๐ผ๐ฟ๐ต๐ฎ๐ป๐ฑ ๐๐ฒ๐น ๐ฏ๐ถ๐ท ๐ฑ๐ฒ ๐๐ฒ๐ฑ๐๐๐ฟ๐ถ๐ท๐ฑ ๐๐๐๐๐ฒ๐ป ๐๐น๐บ๐ฒ๐ฟ๐ฒ ๐๐ถ๐๐ ๐๐ ๐ฒ๐ป ๐๐ฒ๐น๐บ๐ผ๐ป๐ฑ ๐ฆ๐ฝ๐ผ๐ฟ๐. ๐๐น๐ ๐ฒ๐ฟ ๐ป๐ฎ ๐ฑ๐ถ๐ธ ๐ต๐ฑ ๐บ๐ถ๐ป๐๐๐ฒ๐ป ๐ฑ๐ฎ๐ป ๐ฌ-๐ญ ๐ผ๐ฝ ๐ต๐ฒ๐ ๐๐ฐ๐ผ๐ฟ๐ฒ๐ฏ๐ผ๐ฟ๐ฟ ๐๐๐ฎ๐ฎ๐, ๐ฑ๐ฎ๐ป ๐ต๐ฒ๐ฏ ๐ท๐ฒ ๐ถ๐ป๐ฑ๐ฒ๐ฟ๐ฑ๐ฎ๐ฎ๐ฑ ๐๐ผ’๐ป ๐ต๐ฒ๐ฒ๐ฟ๐น๐ถ๐ท๐ธ๐ฒ ๐ผ๐๐ฒ๐ฟ๐๐ถ๐ป๐ป๐ถ๐ป๐ด ๐๐ฒ ๐ฝ๐ฎ๐ธ๐ธ๐ฒ๐ป. ๐๐น๐น๐ฒ๐ ๐ผ๐๐ฒ๐ฟ ๐ฒ๐ฒ๐ป ๐ด๐ฎ๐๐๐๐ฟ๐ถ๐ท ๐๐น๐บ๐ฒ๐ฟ๐ฒ, ๐ฑ๐ฒ ๐ฝ๐๐๐๐ฒ๐น ๐๐ฎ๐ป ๐ฆ๐ฒ๐ฒ๐ด๐ฒ๐ฟ๐, ๐ฒ๐ฒ๐ป ๐๐๐ฒ๐ฒ๐ฑ๐ ๐ฏ๐ฒ๐๐ฒ๐ฟ ๐น๐ผ๐ฝ๐ฒ๐ป๐ฑ ๐๐๐๐๐ฒ๐ฒ๐บ ๐ฒ๐ป ๐ฒ๐ฒ๐ป ๐ฎ๐ฟ๐ฏ๐ถ๐๐ฟ๐ฎ๐ฎ๐น ๐ด๐ฒ๐น๐๐ธ๐ท๐ฒ.
Ondanks de aftrap van de carnaval, zijn toch dik 60 (verkleedde) Helmonders op de been in het Yanmar Stadion. Daar waar we met enige regelmaat kritisch zijn over gastvrijheid – niet in de laatste plaats bij onze eigen club – verdient Almere City hier juist de complimenten voor. Geen moeilijk gedoe om kostuums die iets van gezicht bedekken, geen gemierenneuk om van alles en nog wat en als klap op de vuurpijl wordt het hele uitvak ook nog eens getrakteerd op gratis broodjes. Kortom: klasse!
Een uitwedstrijd tegen een ploeg die zijn draai steeds beter lijkt te vinden, terwijl je zelf een aardig lijstje afwezigen hebt. Alle ingrediรซnten voor een nieuwe deceptie lijken aanwezig, maar tot verbazing van vriend en vijand komt Helmond Sport ook buitenshuis eens alleraardigst voor de dag.
Seegers had met de grote hoeveelheid afwezigen sowieso al niet al te veel te kiezen, maar na het wegvallen van Dennis Vos moet hij helemaal improviseren. De keuze valt uiteindelijk op Amir Absalem, die ondanks het feit dat hij niet op z’n favoriete positie speelt toch een uitstekende indruk maakt. Fijn om de man die de laatste weken geen speeltijd krijgt weer in actie te zien. Met zijn tomeloze inzet en z’n ‘niet lullen maar poetsen’ mentaliteit is hij een speler waarvan we er het liefst een paar meer hebben.
Over niet lullen maar poetsen gesproken: Dayen Geerts. Het kersverse jeugdproduct van de Helmondse academie maakt indruk en speelt ook in Flevoland weer een alleraardigste wedstrijd. Al na 5 minuten zet hij met een goede steekpass Leipold alleen voor de keeper. Zoals we van onze rechtsbuiten gewend zijn is deze kans niet aan hem besteed, maar gelukkig is Noah Makanza er als de kippen bij om de rebound tegen de touwen te schuiven.
Na de vroege voorsprong wordt Almere wel sterker, maar als het gevaarlijk wordt, staat Menno Bergsen paraat. Met een aantal goede reddingen houdt hij zijn ploeg op voorsprong. Met een beetje meer fortuin gaat Helmond Sport zelfs met een marge van twee de rust in, maar de inzet van Bajrami eindigt op de binnenkant van de paal.
In de tweede helft krijgt onze goalie het een stuk minder druk, omdat Almere nog maar nauwelijks door de hechte Helmondse defensie weet te komen. Je kunt dus stellen dat het systeem met vijf verdedigers steeds meer z’n vruchten af begint te werpen. Sinds de ‘intreding’ van dit systeem houdt Helmond Sport drie keer de nul. Alleen FC Dordrecht weet te scoren. Daarnaast creรซert de ploeg van Seegers nu ook meer dan aanvankelijk tegen De Graafschap en FC Den Bosch.
Toch mag onze club niet klagen over een klein beetje geluk gisteren, want in de allerlaatste minuut van de blessuretijd krijgt Thomas Poll de bal tegen zijn uitgestoken arm, maar de scheidsrechter zag het niet, waardoor de 0-1 niet meer in gevaar zou komen.
